צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

טופס 127

ראשי / טופס 127
טופס 127
תוכן עניינים

יש כמה קריטריונים שמקנים זכאות לזיכוי מס או להחזר מס. טיפול בבן משפחה מוגבל, חולה או מאושפז הוא אחד מהם.

 

טופס 127, המוכר גם כטופס 'תעודה רפואית – זיכוי בעד אדם עם מוגבלות וזיכוי בעת הוצאות בשל החזקת קרוב במוסד', רלוונטי לעובדים שכירים שמבקשים זיכוי מס או מגישים בקשה להחזר מס מרשות המיסים ומטפלים בקרוב משפחה המתמודד עם מוגבלויות או משלמים למוסד רפואי או סיעודי בעבור אשפוז ממושך של קרוב משפחה. קרוב משפחה הוא בן זוג, ילד או הורה.

 

אי אפשר להגיש בקשה לזיכוי מס או להחזר מס בעד קרובי משפחה שאינם חלק מהמשפחה הגרעינית, אלא אם כן הם סמוכים על שולחנו של ממלא הטופס.

 

אם אתם עובדים שכירים, סביר להניח שאתם זכאים להחזרי מס, וכדאי שתבדקו את זכאותכם במרכז להחזרי מס.

 

אם אתם עובדים שכירים שמטפלים בקרוב משפחה מוגבל, חולה או מאושפז, זכאותכם להחזר מס מובטחת. איך תבטיחו את זכאותכם? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על טופס 127.

 

מתי צריך להגיש טופס 127?

עובד שכיר צריך להגיש טופס 127 במועד קבלתו לעבודה בצירוף טופס 101 או מדי שנה בתחילת שנת המס. הטבות המס יופיעו כנקודות מס בתלוש השכר, ואם חלה טעות בחישוב הטבות המס, אפשר להגיש בקשה להחזר מס בעבור שש השנים שקדמו למועד הגשת הבקשה.

 

שימו לב:

בעקבות שינויים במדיניות נדרש להגיש טופס 127 במקרים חריגים בלבד – עבור מי שאינו מקבל קצבת נכות כללית והוא עונה אל אחד מההגדרות הבאות:

  • בעלי מוגבלות שכלית.
  • עיוורים.
  • בעלי שיתוק.

במקרים הנ"ל תתקבל בקשה מרשויות המס על הצורך במילוי טופס 127.

 

מי צריך למלא טופס 127?

רק רופא מומחה שמכיר את פרטי המקרה הרפואי של נטול היכולת שבגינו מוגשת הבקשה לזיכוי מס או להחזר מס, יכול למלא טופס 127 ולחתום עליו. עם זאת, הטופס נמצא ברשות מבקש הבקשה, והוא יכול להגישו למחלקת השכר במקום עבודתו או לשלוח אותו לרשות המיסים יחד עם הבקשה להחזר מס.

איך ממלאים טופס 127?

טופס 127 אינו מורכב ואינו קשה למילוי. אם הוא רלוונטי לכם, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למלא את פרטיכם בעברית בראש הטופס ולבקש מהרופא המטפל בקרוב המשפחה שלכם, לכתוב דוח רפואי ממצה על מצבו.

 

בעת מילוי הטופס עליכם להקפיד על כמה כללים:

  1. הרופא המוסמך הממלא את הדוח הרפואי בטופס 127, צריך להתמחות בתחום הרלוונטי למחלה, למגבלה או לבעיה הרפואית של קרוב המשפחה שלכם.
  2. עליכם לוודא שהמצב הרפואי של קרוב המשפחה שלכם הולם את המפורט בתקנות מס ההכנסה, והוא בעיקרו של דבר נטול יכולת.

 

מיהו אדם נטול יכולת לפי טופס 127?

אדם נטול יכולת הוא ילד או בוגר שמתמודדים עם מוגבלות שכלית או רגשית מולדת או נרכשת. אדם נטול יכולת איננו עצמאי וזקוק לטיפול ולהשגחה בכל שעות היממה בבית או במוסד רפואי או טיפולי מתאים.

 

הורים לילדים נטולי יכולת זכאים להטבות מס בשיעור של מאות שקלים בחודש ועד אלפי שקלים בחודש.

 

אל תוותרו על בדיקת זכאות להחזר מס

הורים לילדים נטולי יכולת? מטפלים בקרוב משפחה נטול יכולת? הידעתם שעובדים שכירים רבים אינם מודעים לזכאותם להטבות מס בעד טיפול בקרוב משפחה נטול יכולת? אם אתם חוששים שלא קיבלתם את הטבות המס שאתם זכאים להן, דברו אתנו. צוות המרכז להחזרי מס יעזור לכם לבדוק את זכאותכם ויפעל לקבלת החזר המס שמגיע לכם.

שתפו את הכתבה עם חברים
המרכז להחזרי מס

המרכז להחזרי מס מלווה שכירים (ולא רק) בתהליך בדיקה וקבלה של החזרים מהרשויות, בתהליך פשוט מצדכם, כל הדרך למימוש הזכות להחזר מס.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!