צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

שאלות נפוצות

ראשי / שאלות נפוצות

החזרי מס - 10 שאלות ותשובות של מומחים

איך ייתכן שמקבלים החזרי מס, איך נופלות טעויות?

הרבה מאוד אנשים מאוד סקפטיים לגבי תהליך של בדיקת הזכאות לקבלת החזרי מס. חלקם יוצאים מנקודת הנחה כי רשות המסים חפה מטעויות או שהמעסיק שלהם לא יכול לפקשש, אך המציאות מראה אחרת. גם רשות המסים לא מעודכנת בכל פרט ופרט בכל רגע נתון וכך מתפספסים להם פרטים חשובים שיכולים להיות שווים אלפי שקלים. גם במהלך הנהלת חשבונות וחישוב משכורות נופלות טעויות. יתרה מכך, לא תמיד נדרשות טעויות על מנת לקבל החזרים. גם מעבר בין מקומות עבודה יכול לזכות אתכם בהחזר לא מבוטל.

אילו סיבות יכולות לזכות בהחזר מס?

כל מה שנכתוב כאן כעת הוא על רגל אחת ויש לבדוק כל מקרה לגופו, אך אלו הסיבות הנפוצות: החלפה של מקומות עבודה במהלך שנה או עבודה רק בחלק מהשנה. לדוגמה משבר הקורונה הוציא אנשים לחופשה ללא תשלום ובכך השתנתה ההכנסה השנתית של אותם השכירים וכתוצאה מכך יוכלו להגיש בקשות להחזרי מס (אם לא יהיה חישוב אוטומטי של המעסיק).
אז כפי שבוודאי הבנתם גם שינוי שכר עתיד לזכות בהחזרים.

מעבר דירה או מגורים באזור המקנה הנחת מס. נקודות זיכוי בגין סיום לימודים, שחרור מצבא, מיסוד זוגיות, ילדים שבאו לעולם, זכאות לתואר אקדמי, חד הוריים, נכות של אחד מבני הזוג או של ילדים, לקויות של ילדים, ביטוח חיים, החזקת מי מבני הזוג במוסד, עולה חדש או תושב חוזר, הפקדות עצמאיות לקופות גמל, פעילות בשוק ההון, משיכת פיצויי פיטורים, תרומות ואף עסקאות מקרקעין. נכון, זה לא הכל וישנם עוד נושאים שאנחנו בודקים אצל כל לקוח ולקוח.

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס?

בדרך כלל במקרים של זכאות, הכסף מגיע תוך מספר שבועות עד חודשים. הזמן תלוי במהירות הגשת הבקשה ובזמן הטיפול אשר נדרש אצל פקיד השומה. בעזרת הניסיון הרב שלנו אנחנו מצליחים לקצר מאוד תהליכים ולסייע ללקוחותינו לקבל החזרי מס בזמן שיא.

איך אדע אם אני זכאי להחזר מס?

בעזרת שאלון קצרצר אותו תמלאו בתוספת כמה מסמכים נוכל להעריך את הסיכויים לקבלת החזר מס. חישוב החזר מס מתבצע עד 6 שנים אחורה, כך שאם שילמתם מס הכנסה בשנים אלו אז יש סיכויים גבוהים שתהיו זכאים להחזר.

בעבור איזו תקופת זמן ניתן להגיש בקשה להחזר מס?

החזרי מס ניתן לדרוש בגין 6 שנים אחורה, מתום שנת המס הקודמת.  חוק ההתיישנות מונע בקשות מוקדמות יותר. אם הבקשה מוגשת במהלך שנת 2020 אז ניתן לבקש החזרים על השנים – 2014-2019 כולל.

האם כל מי שמגיש בקשה להחזר מס זכאי לכסף?

התשובה היא חד וחלק לא. אמנם מרבית הלקוחות שלנו קיבלו כספים לאורך השנים אך זה בזכות הבחינה המעמיקה שלנו. כאשר אנחנו מתרשמים כי לא ניתן לקבל כסף חזרה או שמתברר לנו במהלך הבדיקה כי הלקוח יהיה חייב כספים למס הכנסה אם נגיש את המסמכים אז אנחנו לא עושים זאת ומיידעים את הלקוח.

האם אפשר להגיש בקשה להחזרי מס באופן עצמאי?

התשובה היא בהחלט כן, אך אליה וקוץ בה. אם יתברר כי אתם חייבים כסף למס הכנסה אז הוא כמובן לא יהסס לקחת לכם אותו. כאשר מבצעים בדיקה דרך המרכז להחזרי מס אז אנחנו עושים שיעורי בית ומוודאים כי אין לכם חובות למס הכנסה.

מה היתרון של המרכז להחזרי מס על המתחרים?

עסקים רבים מבצעים החזרי מס מה שנקרא ״על הדרך״, כלומר זה לא העיסוק המרכזי שלהם ולכן הם אינם שולטים בחומר כפי שנדרש. לנו יש ניסיון ארוך שנים, היכרות מעמיקה עם רשויות המסים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום, שעושים כל שביכולתם על מנת להשיג ללקוחות שלנו את המקסימום.

האם מס הכנסה יחזיר לי לבד את הכסף?

האם אתם מכירים אנשים שמתנדבים להזכיר לכם את החובות שלהם כלפיכם? התשובה היא לא. מס הכנסה לא יבצע החזרי מס 6 שנים אחורה ללא פעולות אקטיביות מצדכם.

בעזרת איזה טופס מגישים בקשה להחזר מס?

הטופס בעזרתו מגישים בקשה למס הכנסה לקבלת החזרי כספים הוא טופס 135 וניתן להוריד אותו באופן עצמאי באתר של רשות המסים.