צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

טופס 1516 – בקשה לפטור ממס הכנסה לנכים

ראשי / טופס 1516
טופס 1516
תוכן עניינים

מי זכאי להגיש טופס 1516, ואיך ממלאים אותו? הינה כל מה שחשוב לדעת.

טופס 1516 להורדה

מחפשים טופס 1516 להורדה? לחצו על הכפתור והורידו את הטופס:

טופס 1516

טופס 1516, בקשה לעדכון נכות רפואית לפטור ממס הכנסה, הוא שירות של רשות המיסים לנישומים שנקבעה להם נכות בשיעור 90 אחוזים למעלה, והם זכאים לפטור ממס הכנסה. נכים שנקבעה להם נכות בשש השנים האחרונות, לא הגישו בקשה לפטור ממס הכנסה ולא הגישו בקשה להחזר מס יכולים להגיש טופס 1516 לרשות המיסים בד בבד להגשת בקשה להחזר מס ולקבל החזר מס בסכומים גבוהים מאוד.

 

מי יכול להגיש טופס 1516?

נישומים שנקבעה להם נכות בשיעור 90 אחוז או יותר, יכולים להגיש טופס 1516 לרשות המיסים ולהתחיל בתהליך לקבלת פטור ממס הכנסה. הנכות הרפואית צריכה להיקבע בוועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי מכוח חוק הנכים או חוק נכי המלחמה בנאצים או חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה או חוק הביטוח הלאומי. נישומים נכים שאין באפשרותם להגיש טופס 1516 לרשות המיסים יכולים לייפות את כוחם למייצגים חוקיים שיפעלו בשמם ברשות המיסים.

איך ממלאים טופס 1516?

טופס 1516 אינו ארוך או מורכב למילוי, ואפשר למלא אותו בקלות ולהגישו לרשות המיסים במערכת תיאומי המס באינטרנט או במשרדי השומה האזוריים או באמצעות הדואר. לפני מילוי טופס 1516 עליכם להכין מסמכים שמגבים את בקשתכם לרבות פרוטוקול מקורי של ועדה רפואית ותלוש שכר אחרון אם אתם עובדים שכירים.

בטופס עצמו אתם נדרשים למלא את פרטיכם ולסמן בתיבה שכותרתה 'עדכון הפטור' את בקשתכם לעדכון הפטור. אם אתם שכירים, עליכם לערוך תיאום מס ולהעבירו למעסיק שלכם כדי שניכוי המס יינתן לפי זכאותכם. אם אתם עוסקים עצמאים, עליכם להגיש בקשה להקטנת מקדמות המס או לביטולן בטופס 2216א. לאחר מכן עליכם לסמן בתיבה שכותרתה 'מימוש הפטור לשנים קודמות' אם אתם שכירים וטרם הגשתם בקשה להחזר מס בעבור שש השנים האחרונות; אם אתם שכירים והגשתם בקשות להחזר מס בעבר ואתם רוצים לתקן בקשות שהוגשו בשש השנים האחרונות; או אם אתם עוסקים עצמאים וברצונכם לתקן את הדוחות שהגשתם בשש השנים האחרונות. בתחתית הטופס עליכם לכתוב תאריך ולחתום. אם עדיין לא נקבעה לכם נכות רפואית, תוכלו להגיש בקשה לוועדה רפואית לפטור ממס באמצעות טופס 169 באתר האינטרנט של רשות המיסים או במשרד השומה האזורי.

 

נקבעה לכם נכות בשיעור 90%? אתם זכאים להחזר מס!

אם נקבעה לכם נכות בשיעור 90 אחוזים ומעלה ועדיין לא הגשתם בקשה לפטור ממס הכנסה בטופס 1516, אל תתמודדו עם זה לבד. הצוות המקצועי של המרכז להחזרי מס יבדוק בשבילכם את זכאותכם להחזרי מס, יחשב את הסכומים שמגיעים לכם מרשות המיסים ויסייע לכם בתהליך הכנת הבקשה והגשתה לרשות המיסים. נכים שזכאים לפטור ממס הכנסה, בין שהם שכירים ובין שהם עוסקים עצמאיים, יכולים לקבל סכומים גבוהים מאוד בעבור כל אחת משש השנים האחרונות, ולא כדאי לוותר עליהם. רוצים להתחיל בתהליך? דברו אתנו. אנחנו כאן בשבילכם.

שתפו את הכתבה עם חברים
המרכז להחזרי מס

המרכז להחזרי מס מלווה שכירים (ולא רק) בתהליך בדיקה וקבלה של החזרים מהרשויות, בתהליך פשוט מצדכם, כל הדרך למימוש הזכות להחזר מס.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!