צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

טופס 169 ב – אישור מסירת מידע

ראשי / טופס 169 ב
טופס 169 ב
תוכן עניינים

טופס 169 ב

טופס 169 ב מצורף כנספח לטופס 169 א (בקשה לקביעת אחוזי נכות לצורך פטור ממיסים). הוא נזכר בסעיף 5 בטופס 169 ומוגדר ככתב ויתור על סודיות רפואית. טופס 169 ב מכונה גם 'אישור מסירת מידע' ובלעדיו אי אפשר להמשיך בתהליך לקביעת דרגת נכות וקבלת פטור ממיסים. טופס 169 ב מורה למוסדות רפואיים שבהם המבקש מטופל לרבות קופת חולים או מוסדות רפואיים אחרים, להעביר למוסד לביטוח לאומי ולרשות המיסים מידעים רפואיים השייכים לו. צריכים למלא טופס 169 ב ומתקשים? הינה כל מה שחשוב לדעת עליו.

 

מהו אישור מסירת מידע?

אישור מסירת מידע, או טופס 169 ב, הוא כתב ויתור על סודיות רפואית. בטופס זה המבקש מאשר למוסדות הרפואיים שמטפלים בו להעביר למוסד לביטוח לאומי ולרשות המיסים מידעים רפואיים אישיים ומסווגים השייכים לו וכן כל מידע על מחלתו, על מצבו הרפואי, על הטיפול שניתן לו, על תוצאות הטיפולים שניתנים לו וכל מסמך אחר שיידרש מהם. על המבקש לדעת שמרגע שהוא מוותר על הסודיות הרפואית שלו, הוא אינו יכול לדרוש אותה בחזרה, והמוסד לביטוח לאומי ורשות המיסים יהיו רשאיות לקבל כל מידע לגביו מרגע החתימה על הטופס ואילך. חשוב לציין שאי אפשר להגיש טופס 169 א בלי טופס 169 ב, ולכן גם אם המבקש אינו שש לוותר על הסודיות הרפואית שלו, הוא אינו יכול להתקדם בתהליך לקביעת דרגת נכות ופטור ממיסים בלעדיה.

איך ממלאים את הטופס?

כדי למלא את הטופס צריך להקליד במנוע החיפוש: טופס 169 ב להורדה. יש להדפיס אותו, למלא אותו, לחתום עליו ולצרף אותו לשאר הצרופות של טופס 169א. לא קשה למלא את הטופס. כל מה שצריך לעשות, הוא לסמן בראש הטופס את הנמענים המתאימים (קופת חולים, מוסד רפואי או כל מוסד אחר שמטפל במבקש) ולציין את שמותיהם ואת כתובתם. בתחתית הטופס יש למלא את שם המבקש, את מספר הזהות שלו, תאריך וחתימה. יש לצרף את טופס 169 ב מצטרף לשאר המסמכים הנלווים לטופס 169 א כיוון שהוא חלק בלתי נפרד ממנו וחיוני לתהליך קבלת דרגת נכות.

שתפו את הכתבה עם חברים
המרכז להחזרי מס

המרכז להחזרי מס מלווה שכירים (ולא רק) בתהליך בדיקה וקבלה של החזרים מהרשויות, בתהליך פשוט מצדכם, כל הדרך למימוש הזכות להחזר מס.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!