צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

טופס 2279 – בקשה לרישום ייפוי כוח במס הכנסה

ראשי / טופס 2279
טופס 2279
תוכן עניינים

אז למה צריך למלא טופס 2279, ולמה הוא חשוב? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת עליו.

טופס 2279 להורדה

מחפשים טופס 2279 להורדה? לחצו על הכפתור והורידו את הטופס הרלוונטי (שימו לב שקיימים 2 סוגים של טופס 2279 – הסבר על ההבדל בהמשך העמוד):

טופס 2279

טופס 2279, בקשה לרישום ייצוג ראשי או ייצוג נוסף – מתן ייפוי כוח, מתחלק לשניים: טופס 2279א'5 (בקשה לרישום ייצוג ראשי) וטופס 2279א'6 (בקשה לרישום ייצוג נוסף). מהות הטופס היא ייפוי כוח של נישום למייצג אחד או יותר (עורך דין, רואה חשבון או יועץ מס) לייצג נישומים ברשות המיסים או להגיש בקשות בשמו. הטופס רלוונטי לכל מי שאינו רוצה או אינו יכול לנהל אינטראקצייה ישירה או עקיפה עם רשות המיסים ומעוניין שמייצגים מטעמו ייצגו אותו וינהלו את האינטראקצייה הנדרשת בשמו. טופס 2279 רלוונטי במיוחד לנישומים שכירים שאינם מנוסים בהליכים מול רשות מיסים וצריכים להגיש בקשה להחזר מס באמצעות מייצגים מורשים וחוקיים כמו המרכז להחזרי מס.

 

 

למה צריך למלא טופס 2279?

אם אין לכם יכולת, ידע או רצון לנהל אינטראקצייה ישירה או עקיפה עם רשות המיסים, ואתם רוצים שמיופי הכוח שלכם יעשו זאת בשבילכם, אתם תידרשו למלא טופס 2279. מילוי הטופס רלוונטי לאנשים – נישומים – שצרכים להגיש טפסים שונים לרשות המיסים כמו בקשה להחזר מס ועובדים עם מייצגים חוקיים שמסייעים להם בתהליך הכנת הבקשה והגשתה. ישראלים רבים זכאים להחזרי מס מרשות המיסים אך אינם יכולים לעמוד בתהליך המורכב של הכנת הבקשה להחזר מס והגשתה, ולכן הם נעזרים במייצגים חוקיים שעושים זאת בשבילם. אם אתם זכאים להחזרי מס ומקבלים סיוע מקצועי ממומחי מס, אתם צריכים למלא טופס 2279 ולייפות את כוחם לפעול בשמכם ברשות המיסים.

מי יכול להגיש טופס 2279?

נישומים שצריכים לפנות לרשות המיסים יכולים לייפות את כוחם למייצגים חוקיים ולהגיש טופס 2279 בעצמם. גם מייצגים חוקיים של נישומים (עורכי דין, רואי חשבון, יועצי מס, תאגידים או אחרים) יכולים להגיש טופס 2279 בשם הנישומים ולעשות זאת במשרד השומה האזורי או בתהליך מקוון. רישום ייפוי הכוח הוא תהליך מהיר מאוד שאינו מחייב תשלום.

 

 

איך ממלאים טופס 2279?

מילוי טופס 2279 הוא תהליך פשוט מאוד. הטופס מכיל שני חלקים – חלק א', הצהרה על ייפוי כוח למייצגים, וחלק ב', רישום המייצגים (ראשיים או משניים לפי הצורך). בהצהרה על ייפוי כוח למייצגים יש למלא את הפרטים האישיים, את הפרטים של בן הזוג ואת פרטי מיופה הכוח. יש לחתום בתחתית ההצהרה. ברישום המייצגים יש לציין את שם הנישום ואת מספרי התיקים שלגביהם חל ייפוי הכוח ולהחתים את המייצג מיופה הכוח. אם יש לנישום מייצג אחד, עליו להצהיר על כך בטופס 2279א'5; אם יש לנישום שני מייצגים או יותר, עליו להצהיר על כך בטופס 2279א'6. הטופס הרלוונטי יוגש לרשות המיסים, וייפוי הכוח יירשם במהירות.

שתפו את הכתבה עם חברים
המרכז להחזרי מס

המרכז להחזרי מס מלווה שכירים (ולא רק) בתהליך בדיקה וקבלה של החזרים מהרשויות, בתהליך פשוט מצדכם, כל הדרך למימוש הזכות להחזר מס.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!